Ograniczenia opon z kolcami

Zanim zainwestujesz w opony zimowe z kolcami, zapoznaj się z prawem obowiązującym w stanie, w którym mieszkasz. Nawet jeśli opony z kolcami są dostępne do użytku w okolicy, w której mieszkasz, ważne jest, aby je natychmiast wymienić po zakończeniu zimy.

Istnieją obszary w Stanach Zjednoczonych, w których panują trudne warunki zimowe, które wymagają opon z kolcami. Obszary takie jak Kolorado mają przepisy dotyczące trakcji, które wymagają od kierowców samochodów z napędem na 2 koła posiadania łańcuchów śniegowych lub opon z homologacją zimową podczas jazdy I-70 przez Góry Skaliste. Dzieje się tak dlatego, że nic nie przewyższa dedykowanych opon zimowych na lodzie, ponieważ zapewniają one doskonałą przyczepność i trakcję.

Główną zaletą opon z kolcami jest doskonała przyczepność na oblodzonych i twardych zaśnieżonych drogach. Opony z kolcami zapewniają dodatkowy poziom przyczepności, ponieważ nie tylko oddziałują na stan nawierzchni drogi; ćwieki penetrują zamarznięte opady i wbijają się jak miniaturowe kotwice. Kiedy przyspieszasz, hamujesz lub skręcasz na lodzie z oponami z kolcami, będziesz mieć połączoną zaletę mieszanki zimowej i kolców wbijających się w lód, co poprawi przyczepność i reakcję na prowadzenie.

Inne obszary, które uzasadniają użycie opon z kolcami, to obszary, w których występują nagłe zmiany warunków pogodowych, które często wymagają łańcuchów. Opony z kolcami są również przydatne na obszarach z pasmami górskimi, ponieważ często doświadczają lodu i ubitego śniegu, ponieważ słońce nie dociera do drogi z powodu cieniowania od gór. Łańcuchy również nie są idealne, ponieważ doświadczysz znacznego poziomu wibracji, które występują w porównaniu do jazdy na oponach z kolcami, co przypomina jazdę na zwykłych oponach, ale ma tę zaletę, że masz pełną kontrolę nad pojazdem nawet w ciężkim śniegu i lodzie.

Jeśli szukasz opony z kolcami klasy premium, powinieneś rozważyć całkowicie nowe opony z kolcami Nokian Hakkapeliitta 10. Opony te zapewniają bezpieczeństwo nowej generacji dzięki technologii „Double Stud” Nokian Tyres z innowacyjnym połączeniem doskonałej przyczepności w zimie, komfortu jazdy i przyjazności dla środowiska. Opony te zapewniają maksymalną kontrolę na lodzie i śniegu, zarówno podczas przyspieszania, jak i hamowania, skręcania i zmiany pasa.

Nawet biorąc pod uwagę ich ograniczenia, opony z kolcami mają wiele sensu w niektórych obszarach Stanów Zjednoczonych. Niektóre z korzyści to lepsze hamowanie, przyczepność i bezpieczeństwo. Opony zimowe z kolcami zatrzymują się znacznie szybciej niż opony letnie i na każdą pogodę. Wynika to z dodatkowej przyczepności, która maksymalizuje przyczepność. Opony zimowe są również wykonane z bardziej elastycznej mieszanki gumowej z unikalnym wzorem bieżnika, najlepiej nadającym się na lód, śnieg i błoto pośniegowe. To właśnie ten wyjątkowy bieżnik sprawia, że ​​opony zimowe są tak potrzebne zimą.

Więcej informacji na temat opon z kolcami można znaleźć na stronie: https://www.nokiantyres.pl/