Nowe opony letnie do samochodu elektrycznego lub hybrydowego

opony letnie

 

Wybierając opony do samochodu elektrycznego lub hybrydowego, musisz znać główne różnice między samochodem elektrycznym lub hybrydowym a samochodem z silnikiem spalinowym. Samochody elektryczne i hybrydowe mają dużo akumulatorów, które zasilają je na duże odległości. Akumulatory sprawiają, że są cięższe niż tradycyjne samochody napędzane benzyną, które są mniej zależne od odległości ze względu na wiele stacji benzynowych. W przypadku ciężkiego pojazdu potrzebna jest doskonała przyczepność, aby skrócić drogę hamowania i łatwo uniknąć wypadków. Przyczepność na mokrej nawierzchni i trakcja pozostają ważne latem, dzięki czemu w przypadku nagłych, ulewnych deszczy można uniknąć ryzyka aquaplaningu.

 

Główną przyczyną wypadków w okresie letnim jest aquaplaning, często spowodowany dużą prędkością lub zużytymi oponami. Jednocześnie całym powodem jazdy samochodem elektrycznym lub hybrydowym jest pozostawienie mniejszego śladu ekologicznego. Dlatego wybór opon Nokian Tyres jest wyborem przyjaznym dla środowiska. Są produkowane ekologicznie i mają niski opór toczenia, aby zmniejszyć ilość energii potrzebnej na każdą podróż. W ten sposób zwiększa się odległość, jaką samochód elektryczny może pokonać na każdym ładowaniu.

 

Inwestując w nowe opony do swojego samochodu elektrycznego, ważne jest, aby wziąć pod uwagę różnicę między nimi a tradycyjnym samochodem. Główną różnicą jest dodatkowa waga akumulatorów, która sprawia, że ​​wolniej się zatrzymują. Nokian iLine to opona letnia klasy premium o doskonałej przyczepności, zwłaszcza na mokrej nawierzchni, zapewniająca prawidłowe hamowanie, polecana do samochodów hybrydowych lub elektrycznych. Nokian iLine oferuje również nowe technologie, takie jak nowa mieszanka bieżnika modułowego, zapewniająca płynną i sportową jazdę.

 

Opony letnie mogą być używane przez cały rok na terenach, w których nie ma żadnych warunków zimowych, a latem radzą sobie lepiej niż opony całoroczne, które również mogą być używane przez cały rok, ale są one również dopuszczone do użytku zimowego. Jeśli nie potrzebujesz ochrony zimowej, lepiej sprawdzą się opony letnie. Jeśli tak, to możesz wybrać między uzupełnieniem ich o opony zimowe lub wybrać opony całoroczne.

 

Wybierając wysokiej jakości opony letnie, należy wziąć pod uwagę różnicę między jazdą samochodem hybrydowym a elektrycznym. Musisz upewnić się, że kupowane opony są zalecane do tego zastosowania i że mogą wytrzymać większe obciążenie i zużycie związane z pojazdami elektrycznymi. Konieczne jest również częstsze obracanie opon, aby zapewnić wyrównanie różnic w zużyciu opon. Bezpieczna jazda podczas letniej jazdy wymaga dobrej jakości opony z minimum 4 milimetrami bieżnika chroniącego przed aquaplaningiem, który może być poważnym problemem podczas ulewnego letniego deszczu. Ważne jest stosowanie opon premium, które mają sprawdzone osiągi zarówno na suchej, jak i mokrej nawierzchni, a także, aby opony były zalecane do użytku w pojazdach elektrycznych.

 

Aby uzyskać więcej informacji na temat opon do samochodów elektrycznych lub hybrydowych, odwiedź: https://www.nokiantyres.pl/