Opony letnie powinny być uzupełnieniem opon zimowych

opony zimowe

 

Twój pojazd będzie potrzebował różnych opon, aby poradzić sobie z różnymi warunkami pogodowymi w ciągu roku. Większość samochodów będzie używała opon letnich, które łączą się z oponami zimowymi. Najlepsze opony na trudne zimowe warunki to opony zimowe z kolcami, ponieważ mają metalowe kolce, które zapewniają dodatkową przyczepność na oblodzonych nawierzchniach, aby poprawić przyczepność. Ciężkie warunki zimowe wymagają dobrej jakości opony, a opony z kolcami zapewniają doskonałą przyczepność i trakcję. Nawet doświadczonym kierowcom opony z kolcami pozwalają kierowcy na pełną kontrolę nad pojazdem przez cały czas, zapewniając najlepsze prowadzenie. Opony z kolcami zapewniają lepszą przyczepność boczną na lodzie niż jakakolwiek inna opona. Zarówno opony zimowe z kolcami, jak i bez kolców są specjalnie zaprojektowane do jazdy w warunkach zimowych. W związku z tym na ścianie bocznej opony znajduje się symbol płatka śniegu w górach trzech szczytów, co oznacza, że ​​spełniły wymagane kryteria osiągów, aby radzić sobie w trudnych zimowych warunkach drogowych. Obecnie posiadasz również opony całoroczne, które posiadają homologację zimową i mogą być bezpiecznie używane przez cały rok w każdych warunkach pogodowych.

 

Ze względu na postęp w mieszankach gumowych i innych technologiach zapotrzebowanie na opony z kolcami stało się mniej istotne. Dostępnych jest wiele dobrej jakości opon bez kolców, takich jak Nokian Hakkapeliitta, zarówno z kolcami, jak i bez kolców, co pozostawia konsumentowi wybór. Nokian Hakkapeliitta 10 ma ćwieki i jest dostępna nawet dla pojazdów elektrycznych dzięki Nokian Hakkapeliitta 10 EV. Masz również Nokian Hakkapeliitta R3, które nie mają kolców, wykorzystując cząstki przyczepne zamiast metalowych kolców stosowanych w oponach z kolcami. Są nieco bardziej elastyczne, ponieważ mogą być używane na wszystkich drogach we wszystkich krajach Europy bez żadnych ograniczeń.

 

Opony zimowe wykonane są z mieszanek gumowych, które pozostają miękkie i elastyczne nawet w niskich temperaturach. Mają unikalny wzór bieżnika, który gwarantuje najlepsze osiągi na lodzie, śniegu i błocie pośniegowym. Opony zimowe przewyższają wszelkie opony letnie w niskich temperaturach ze względu na elastyczność gumy w niskich temperaturach oraz dodatkową przyczepność zapewnianą przez specjalną konstrukcję bieżnika, która maksymalizuje przyczepność. Opony zimowe nie muszą iść na kompromis w innych sezonach, więc mogą skupić się na najlepszym jeździe na śniegu, lodzie i błocie pośniegowym, przewyższając wszelkie inne opcje opon w trudnych warunkach zimowych.

 

Niektóre z innych korzyści płynących z zainwestowania w wysokiej jakości opony zimowe, zwłaszcza zimowe z kolcami, to lepsze hamowanie, przyczepność i bezpieczeństwo. Opony zimowe zatrzymują się znacznie szybciej niż opony letnie lub całoroczne, co nabiera jeszcze większego znaczenia podczas jazdy cięższymi pojazdami po drogach zaśnieżonych i oblodzonych. Jeśli opona zimowa z kolcami jest dozwolona w Twoim kraju, jest to zdecydowanie najlepsza i najbezpieczniejsza dostępna opcja. Jeśli nie są one dozwolone lub wolą używać opon bez kolców, upewnij się, że masz jedne z najlepszych dostępnych opon bez kolców. Następnie musisz połączyć te opony z kompletem opon letnich na ciepłe pory roku.

 

Więcej informacji na temat opon zimowych z kolcami można znaleźć na stronie https://www.nokiantyres.pl/