Wskazówki dotyczące bezpieczeństwa jazdy latem

opony letnie

Ponieważ zbliża się lato, a w niektórych miejscach już nadeszło, istnieją pewne wskazówki dotyczące bezpieczeństwa, które pomogą Ci zachować bezpieczeństwo i utrzymać samochód w dobrym stanie podczas gorących letnich dni. Ważną rzeczą w okresie letnim jest zapewnienie bezpiecznej jazdy; odbywa się to poprzez wyposażenie pojazdu w opony dobrej jakości, przy czym dobrym rozwiązaniem są opony letnie lub SUV opony letnie, w zależności od typu pojazdu. Na rynku dostępnych jest wiele dobrej jakości opon letnich zarówno do samochodów osobowych, jak i SUV-ów. Opony takie jak Nokian Wetproof czy Nokian Wetproof SUV, żeby wymienić tylko kilka, są produkowane na drogi Europy Środkowej.

Nokian Wetproof to świetne opony letnie, które zapewnią Ci bezpieczeństwo podczas gorących i ciepłych letnich dni oraz gdy nadejdzie ulewny deszcz. Są niezwykle wygodne w prowadzeniu dzięki technologii cichych rowków w połączeniu z cichymi ścianami bocznymi. Dzięki temu świetnie sprawdzają się również w samochodach elektrycznych i hybrydach. Posiadają również dwustrefowe zabezpieczenie i polerowane rowki, które są bardzo ważną cechą chroniącą przed akwaplaningiem, który może być problemem przy letnich deszczach i większości wypadków w lecie. Oprócz dobrej jakości opon można zrobić kilka innych rzeczy, aby zachować bezpieczeństwo podczas jazdy w gorące letnie dni.

Nokian Wetproof SUV to opony letnie zaprojektowane specjalnie z myślą o osiągach, trwałości i bezpieczeństwie. Oprócz najnowocześniejszych technologii, takich jak „silent groove design” i „silent Sidewall Technology”, wersja SUV wykorzystuje również „aramidową technologię ściany bocznej”, aby chronić ściany boczne przed dziurami, uderzeniami w krawężniki i nierównym terenem.

Zawsze ważne jest, aby upewnić się, że opony są napompowane do prawidłowego ciśnienia. Pomaga to w zmniejszeniu oporów toczenia, a tym samym oszczędności paliwa. Chroni również przed rozerwaniem, co może stanowić realne zagrożenie w czasie upałów, gdy powietrze w oponach rozszerza się. Niektóre inne rzeczy, o których warto pomyśleć, zarówno dla Ciebie, jak i samochodu, aby zachować chłód w lecie, starają się, aby Twój samochód był tak chłodny, jak to tylko możliwe. Parkując samochód, spróbuj zaparkować w cieniu lub w zadaszonym garażu. W ten sposób samochód nie będzie narażony na bezpośrednie działanie promieni słonecznych i będzie miał niższą temperaturę. Będziesz mieć mniejszą potrzebę korzystania z klimatyzacji, aby doprowadzić samochód do akceptowalnej temperatury. . Zmniejszyło to również ilość benzyny konsumenckiej, a ponieważ klimatyzacja jeszcze bardziej nagrzewa silnik, dobrze jest ograniczyć jego zużycie. . Zanim wyruszysz w podróż w lecie, upewnij się, że wszystkie płyny są uzupełnione. Wszyscy w samochodzie muszą również nawodnić się, najlepiej z kilkoma dodatkowymi butelkami wody w samochodzie, na wszelki wypadek.

Ważne jest również, aby zachować czujność i cały czas patrzeć na drogę; zawsze odkładaj telefon, jeśli prowadzisz samochód. Jazda latem jest najbardziej niebezpieczną porą roku do jazdy. Statystyki pokazują, że większość śmiertelnych wypadków ma miejsce w sierpniu. Jest to możliwe dzięki wzrostowi liczby osób w drodze, szczególnie podczas rodzinnych wakacji latem. Innym powodem są nieoczekiwane opady deszczu w sierpniu, zwiększające ryzyko akwaplaningu, który jest główną przyczyną wypadków w okresie letnim.

Więcej informacji na temat opon letnich zapewniających bezpieczną jazdę latem można znaleźć na stronie https://www.nokiantyres.pl/