Bądź bezpieczny podczas jazdy latem

opony letnie

Jeśli mieszkasz w okolicy, w której panuje upał, ważne jest, aby przed wyruszeniem w drogę podjąć pewne środki ostrożności. Zawsze ważne jest, aby zacząć od fajnego samochodu, upewnić się, że wszystkie płyny są dopełnione, utrzymywać nawodnienie i prawdopodobnie najważniejsze, aby Twój pojazd był wyposażony w wysokiej jakości opony premium z odpowiednim ciśnieniem powietrza.

Bardzo ważne jest utrzymanie odpowiedniego ciśnienia w oponach, ponieważ uszkodzone opony z niedopompowaniem są narażone na pękanie, szczególnie w cieplejsze dni. Nie bez znaczenia jest również odpowiedni bieżnik na oponach, minimum 4mm, aby zapewnić odpowiednią ochronę przed aquaplaningiem. Aquaplaning to utrata przyczepności opon. Eksperci twierdzą, że opony o połowie głębokości bieżnika mogą się zatrzymać od trzech do sześciu stóp dłużej. Prawidłowo napompowane opony wysokiej jakości są bardzo ważne, aby chronić przed aquaplaningiem, który może być problemem przy letnich deszczach i faktycznie przyczyną większości wypadków w lecie. Oprócz dobrej jakości opon jest kilka innych rzeczy, które można zrobić, aby zachować bezpieczeństwo podczas jazdy w upalne lato.

Istnieje wiele postępów w oponach, które mogą pomóc chronić przed aquaplaningiem, więc wybór dobrej opony jest najważniejszym elementem bezpieczeństwa, jaki można uzyskać, aby Twój samochód był bezpieczny nawet w najgorętsze lata. Korzystanie z nowych opon letnich, w których zastosowano najnowsze innowacje w bieżniku, pomoże Ci zachować bezpieczeństwo. Będą znacznie lepsze w prowadzeniu i zapobieganiu aquaplaningowi. Opony UE należy używać do sprawdzania przyczepności opon na mokrej nawierzchni, aby zobaczyć, jak szybko można zatrzymać samochód podczas jazdy na mokrej nawierzchni.

Opony takie jak Nokian Wetproof, które są nowymi oponami letnimi, mają wypolerowane rowki boczne i wewnętrzne, co pozwala im gromadzić więcej wody między oponą a drogą poprzez przyspieszenie przepływu z głównych rowków. Ta opona ma również nową mieszankę, która wzmacnia i usztywnia wzór bieżnika, aby zapewnić doskonałą przyczepność na mokrej nawierzchni od wiosny do jesieni.

Jest to szczególnie ważne w gorących miesiącach letnich, ponieważ statystyki pokazują, że w sierpniu jest więcej wypadków śmiertelnych niż w jakimkolwiek innym okresie roku. Jest to możliwe dzięki większemu zagęszczeniu ludzi na drogach, zwłaszcza podczas rodzinnych wakacji latem. Innym powodem są nieoczekiwane opady deszczu zwiększające ryzyko aquaplaningu, który jak wspomnieliśmy jest najczęstszą przyczyną wypadków w lecie.

W miarę zbliżania się zimy ważne jest, aby na czas zmienić opony na zimowe. Zapewni to bezpieczną jazdę. Ponieważ jazda na oponach letnich w warunkach zimowych jest niebezpieczna, zaleca się zmianę już jesienią, kiedy temperatura zaczyna spadać do 7°C, ponieważ wtedy opony zimowe zaczynają przewyższać opony letnie.

Więcej informacji na temat opon letnich zapewniających bezpieczną jazdę latem można znaleźć na stronie https://www.nokiantyres.pl/