Optymalna konserwacja opon zapewniająca długą żywotność

opony calorocznych

Aby mieć pewność, że otrzymasz z opon wszystko, za co płacisz, musisz się nimi zająć. Opony z czasem się zużyją, a wcześniej przejadą na nich sporo dystansu. Opony będą doświadczać różnych warunków pogodowych i temperatur, często na różnych nawierzchniach, więc będziesz musiał je regularnie sprawdzać. Musisz również dopasować pogodę do różnych opcji opon, aby używać opon zimowych w okresie zimowym i opon letnich w ciepłych porach roku. Masz również możliwość korzystania z kompletu opon całorocznych, jeśli masz krótkie zimy, więc zmiana opon może nie mieć sensu lub po prostu jest bardzo nieprzewidywalna pogoda.

Kluczową rzeczą do sprawdzenia jest to, czy stan opon jest dobry, czy nie ma przecięć, pęknięć lub innych uszkodzeń opon. Następnie będziesz musiał sprawdzić, czy zużycie jest równomierne na każdej oponie. Nierównomierne zużycie opony może być przyczyną kilku rzeczy. Jednym z nich jest niskie ciśnienie w oponach, złe amortyzatory lub nieodpowiednie wyważenie lub wyrównanie. Należy o to zadbać i należy udać się do serwisu samochodowego, aby dowiedzieć się, co powoduje nierównomierne zużycie i je skorygować.

Nierównomierne zużycie nie jest dobre i najłatwiej sprawdzić czy oczywiście ciśnienie w oponach. Niskie ciśnienie w oponach jest złe, ponieważ zwiększa zużycie i zwiększa zużycie paliwa. Następnie, aby sprawdzić amortyzatory, możesz poszukać wycieku oleju z obszaru opony; Najłatwiej to zaobserwować po zaparkowaniu i późniejszym przemieszczeniu samochodu. Jeśli zauważysz ślady wycieków oleju na chodniku w miejscu parkingowym, czas odwiedzić stację obsługi samochodów, aby sprawdzić amortyzatory i wymienić wadliwe. Złe wstrząsy powodują kołysanie się samochodu, a także wypychają opony w kierunku jezdni, zwiększając przyczepność i skracając drogę hamowania. Złe wstrząsy mogą wówczas również powodować nierównomierne zużycie.

Kiedy zabierasz samochód do serwisu w celu naprawy opon, czy to tylko w celu sprawdzenia opon, czy też wymiany opon, oni sprawdzą ciśnienie, upewnią się, że są wyważone i wymienią zawory. Przeprowadzą również recykling starych opon i ciężarków, więc nie musisz się martwić o recykling starych opon w sposób ekologiczny. Kiedy masz wyważone opony, upewnij się, że używają obciążników przyjaznych dla środowiska, aby uniknąć obciążników zawierających ołów. Niewyważone koła wytwarzają siły boczne, które można wyczuć w grzechotaniu kierownicy, a także mogą powodować nierównomierne zużycie. Kolejnym ważnym etapem konserwacji jest obracanie opon, aby zapewnić równomierne zużycie czterech opon. Należy to zrobić, gdy zmieniasz opony sezonowe, a może nawet częściej, jeśli masz pojazd elektryczny lub hybrydowy.

Aby uzyskać więcej informacji na temat serwisu opon, odwiedź: https://www.nokiantyres.pl/