Kiedy wybrać opony z kolcami

opony letnie

Opony z kolcami należy rozważyć, gdy mieszkasz na obszarze o surowych zimach z dużą ilością lodu i śniegu. Obszary takie jak Alaska, które znoszą długie zimy z niesprzyjającą pogodą, byłyby obszarem, w którym należy rozważyć opony z kolcami lub przynajmniej dedykowane opony śniegowe i zimowe. Mimo że wiele stanów nakłada ograniczenia na ich używanie, są one doskonałym wyborem na obszarach takich jak wspomniana powyżej Alaska. Opony z kolcami mają wiele ograniczeń. Obejmują one ograniczenia prawne dotyczące ich używania w wielu obszarach w Stanach Zjednoczonych. Metalowe ćwieki są zabronione w 11 stanach, z których tylko sześć zezwala na ćwieki bez ograniczeń, inne stany zezwalają na nie z ograniczeniami dat. Dlatego zanim zainwestujesz w opony zimowe z kolcami, sprawdź przepisy obowiązujące w stanie, w którym mieszkasz. Nawet jeśli opony z kolcami są dostępne do użytku w okolicy, w której mieszkasz, konieczna jest ich natychmiastowa wymiana po zakończeniu zimy.

Opony z kolcami, takie jak Nokian Hakkapeliitta 10 EV, zapewniają doskonałą przyczepność na lodzie i śniegu, a jednocześnie są przyjazne dla środowiska. Ta innowacyjna opona oferuje maksymalny komfort i bezpieczeństwo i jest polecana nawet do samochodów hybrydowych i elektrycznych. Nowe, przyjazne dla środowiska kolce z technologią Double Stud firmy Nokian Tyres zapewniają lepszą przyczepność podczas hamowania, a kolce na barkach zapewniają lepszą przyczepność podczas skręcania i zmiany pasa. Technologia „Silent Drive” zapewnia bardzo niski poziom dźwięku, dzięki czemu możesz cieszyć się cichą jazdą.

Opony z kolcami Nokian Hakkapeliitta 10 EV mają doskonałą przyczepność na oblodzonych i ubitych, zaśnieżonych drogach, ponieważ opony z kolcami zapewniają dodatkowy poziom przyczepności, ponieważ nie tylko oddziałują na warunki nawierzchni; kołki penetrują zamarznięte opady i wbijają się jak miniaturowe kotwice. Kiedy przyspieszasz, hamujesz lub skręcasz na lodzie na oponach z kolcami, będziesz mieć połączoną zaletę mieszanki opon zimowych i kolców wbijających się w lód, co poprawi przyczepność i reakcję na prowadzenie.

Inne obszary, które uzasadniają stosowanie opon z kolcami, to obszary, w których występują nagłe zmiany warunków pogodowych, które często wymagają łańcuchów. Opony z kolcami są również pomocne w obszarach z pasmami górskimi, ponieważ często napotykają lód i ubity śnieg, ponieważ słońce nie dociera do drogi z powodu zacienienia gór. Łańcuchy również nie są idealne, ponieważ doświadczysz znacznego poziomu wibracji niż jazda na oponach z kolcami, które przypominają jazdę na zwykłych oponach, ale mają tę zaletę, że masz pełną kontrolę nad pojazdem nawet w ciężkim śniegu i lodzie.

Opony z kolcami należy rozważyć na obszarach o długich, surowych zimach pełnych lodu i śniegu. Niektóre z korzyści to lepsze hamowanie, przyczepność i bezpieczeństwo. Zimowe opony z kolcami zatrzymują się znacznie szybciej niż opony letnie lub całoroczne. Wynika to z dodatkowej przyczepności, która maksymalizuje przyczepność. Opony zimowe są również wykonane z elastycznej mieszanki gumowej o unikalnej konstrukcji bieżnika, przeznaczonej do jazdy na lodzie, śniegu i błocie pośniegowym.

Aby uzyskać więcej informacji na temat opon z kolcami, odwiedź: https://www.nokiantyres.pl/