Kiedy kupić opony zimowe?

opony zimowe

Prawdopodobnie powinieneś rozważyć opony zimowe, mieszkając na obszarze o surowej pogodzie zimowej, zwłaszcza w regionach, w których panują długie zimy. W takich lokalizacjach sensowne jest inwestowanie w dedykowane opony zimowe. Opony zimowe są dostępne jako opony bez kolców lub jako opony z kolcami. Wybór opon z kolcami lub bez kolców zależy od warunków zimowych, w których mieszkasz. Opony z kolcami najlepiej sprawdzają się na ubitym śniegu i lodzie, więc jeśli są to warunki, w których żyjesz, powinieneś rozważyć opony z kolcami. Wybierając opony z kolcami, należy mieć świadomość, że wiążą się one z pewnymi ograniczeniami wynikającymi z ograniczeń prawnych w wielu obszarach Stanów Zjednoczonych. We wszystkich stanach obowiązują ograniczenia dat, co ma sens, ponieważ opony śniegowe i zimowe nie są produkowane na suchym asfalcie.

Na obszarach o surowych zimach opony z kolcami Nokian Hakkapeliitta 10 zapewniają przyczepność i trakcję niezbędną na lodzie i ubitym śniegu. Dzięki nowej innowacyjnej technologii kołków zapewnisz doskonałą przyczepność, komfort jazdy i przyjazność dla środowiska. „Technologia Double Stud firmy Nokian Tyres” zapewnia doskonałą przyczepność zimą, dzięki czemu możesz mieć maksymalną kontrolę dzięki lepszej przyczepności zarówno podczas przyspieszania, jak i hamowania. Nie ma już potrzeby używania łańcuchów z oponami zimowymi z kolcami, nawet w najbardziej zdradzieckich warunkach. Niepotrzebne łańcuchy są korzystne.

Główną zaletą opon z kolcami, jak wspomniano powyżej, jest doskonała przyczepność na oblodzonych i ubitych, zaśnieżonych drogach. Opony z kolcami zapewniają dodatkowy poziom przyczepności, ponieważ nie tylko oddziałują na warunki nawierzchni; kołki penetrują zamarznięte opady i wbijają się jak miniaturowe kotwice. Kiedy przyspieszasz, hamujesz lub skręcasz na lodzie na oponach z kolcami, będziesz mieć połączoną zaletę mieszanki opon zimowych i kolców wbijających się w lód, co poprawi przyczepność i reakcję na prowadzenie.

Przy wielu dostępnych na rynku oponach zimowych bardzo ważne jest, aby wybierać mądrze. Na rynku opon bez kolców warto rozważyć Nokian Hakkapeliitta R3, która zapewnia równowagę między bezpieczeństwem a komfortem. Oferując maksymalny komfort jazdy w najcięższych zimowych warunkach pogodowych przy jednoczesnej oszczędności na kosztach paliwa. Opony te można również stosować w samochodach elektrycznych i hybrydowych. Koncepcja uchwytu „Arctic Sense Grip Concept” gwarantuje pewny chwyt dzięki cząsteczkom pochodzenia biologicznego „Cryo Crystal 3” dodanym do mieszanki gumowej, co zapewnia lepszą przyczepność nawet na lodzie.

Niezależnie od tego, czy z kolcami, czy bez, opony śniegowe zapewniają wyjątkową przyczepność na śniegu i lodzie oraz przeszły wszystkie wymagania w testach na śniegu, aby uznać je za ciężkie. W ten sposób noszą emblemat „Płatek śniegu z trzech szczytów”. Opony zimowe należy wymienić po sezonie zimowym na opony całoroczne lub letnie. Aby ułatwić to przejście, warto zachować drugi zestaw kół, aby ułatwić zmianę. W ten sposób, gdy nadejdzie zima lub wiosna, będziesz gotowy.

Aby uzyskać więcej informacji na temat opon śniegowych, odwiedź: https://www.nokiantyres.pl/